Chovem kamerunských ovcí se zabýváme přibližně 10 let a za tuto dobu se nám podařilo odchovat bezmála 100 jehňátek. Některá putovala do soukromých rukou, jiná je možné vidět např. v ZOO Dvůr Králové nad Labem a zooparcích po celé České republice.

V létě roku 2011 se nám podařilo do ČR importovat dvě nové chovné krevní linie – Sas a Ramzés, které jsou momentálně základem našeho chovu. Současně bylo dovezeno i 6 bahnic absolutně nepříbuzných se zmiňovanými berany. Import stáda kamerunských ovcí byl realizován z jedné z nejlepších chovných farem v Německu.
Tímto dovozem se nám podařilo do České republiky přivést novou krevní linii kamerunských ovcí!!!obrázek

V současné době se naše chovné stádo skládá z 2 chovných beranů odlišných krevních linií ( Sas, Ramzés ) 7 dospělých oveček a různého počtu jehňátek.

Kamerunské ovce chováme na pastvině cca 1 ha, kde je ovečkám celoročně přístupná dřevěná salaš v které přečkávají i zimní období s neomezeným přístupem ven.

Na celé stádo našich kamerunských oveček bystrým okem dohlíží fenka Podhalaňského ovčáka. V ČR se jedná o velmi vzácné plemeno, které se vyznačuje především překrásným vzhledem a vyjímečným charakterem. Tito statní a odvážní psi po staletí doprovází stáda ovcí v oblasti polských Tater, kde dodnes skvěle plní svojí úlohu obranáře celých stád před tatranskými šelmami. Naše fenka pochází z uznávaného chovu v původní domovině této rasy – Polska.